KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Search Marketing Day 2013 – moja krótka relacja

W zeszłym tygodniu wziąłem udział w konferencji Search Marketing Day 2013, którą już po raz trzeci odbyła się w Poznaniu. Przede wszystkim, chciałbym podziękować kolegom z MaxROY.com, którzy zaprosili mnie do wystąpienia z prezentacjami. To było wspaniałe doświadczenie dla mnie i doskonała okazja do zapoznania polskich marketingowców i przedsiębiorców z rosyjskim rynkiem PPC i pozycjonowaniem w Yandex.

searchmarktingday2013

Niestety nie wszystkie prezentacje udało mi się zobaczyć, ale wśród tych, które odwiedziłem, chciałbym wyróżnić kilka, moim zdaniem, najciekawszych.

Przede wszystkim, jest to prezentacja Dominika Wojcika o zindeksowaniu 1 mln podstron bez użycia zewnętrznych linków – bardzo przydatna informacja dla tych, którzy bawią się z tzw. „Made for Adsence” lub ruchem z doorwayów.

Zainteresowało mnie również doświadczenie Stephena Burnsa, który opowiedział o procesie tworzenia własnej wyszukiwarki. Od czasu do czasu śledzę firmowe blogi Yandexa i Mail.Ru na temat rozwoju ich technik wyszukiwania, i było dość ciekawe porównać ich pomysły i rozwiązania.

Część prezentacji, jak to bywa na takich dużych konferencjach, stanowiło raczej przedstawianie swoich serwisów i ich funkcji. Były to przede wszystkim SEMrush, Majestic SEO, Searchmetrics oraz LinkRisk. Myślę, że dla wielu czytelników mojego bloga te serwisy są już znane. Większość z nich to naprawdę niezbędne narzędzia do pracy z SEO/PPC, w tym z Yandexem, więc zachęcam do zapoznania się i skorzystania.

Chciałbym dodać parę słów o organizacji samej konferencji. To był mój pierwszy Search Marketing Day, i muszę przyznać, że mam same przyjemne wrażenia. Od początku konferencji i aż do afterparty – poziom organizacji jest imponujący. Wszystkich zainteresowanych tematem promocji, reklamy internetowej oraz E-commerce polecam wpisanie do swego kalendarza kolejnej edycji Search Marketing Day. Do zobaczenia za rok :)

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: