KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Sape.ru umożliwił dodawanie atrybutu rel=”nofollow” dla zakupionych linków

Zespół giełdy Sape poinformował o pojawieniu się możliwości umieszczenia linków z atrybutem rel=”nofollow”. Ta opcja jest dostępna w ustawieniach URLa:

Sape.ru - możliwość dodania atrybutu rel="nofollow"
Po aktywacji tej opcji, nowo zakupione lub już umieszczone linki nabędą atrybut rel=”nofollow”, który daje sygnał wyszukiwarkom o ignorowaniu tego linka.

Istnieją pośrednie wskaźniki tego, że wyszukiwarki tylko deklarują, że nie biorą pod uwagę te linki, ale w rzeczywistości przekazywanie „wagi” i tak działa, – poinformowano w oficjalnym blogu giełdy Sape. – Naturalny profil linków zwykle zawiera pewien % takich URL (zwykle od 3-5% i więcej), a więc na liczne prośby pozycjonerów dodaliśmy tę opcję, aby można było zmienić profil linków za pomocą takich URL.

Warto zauważyć, że zdobywanie linków z atrybutem rel=”nofollow” w zasadzie nie jest problemem, znaleźć źródła takich linków jest znacznie łatwiej. Natomiast kupowanie linków z „nofollow” na giełdzie jest wątpliwym działaniem, tym bardziej że cena jest taka sama jak w przypadku dofollow-linków.

searchengines.ru

SPRAWDŹ:   Ploty: Google obniża pozycje za stosowanie giełdy linków Sape.ru

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: