KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Runet: w 2014 roku rynek reklamy RTB może się dwukrotnie powiększyć

Zgodnie z zeszłorocznymi wynikami, rynek reklamy RTB może się dwukrotnie powiększyć i zysk może wzrosnąć do 2,4 miliardów rubli, co wyniesie 10% od całego rynku reklamy odsłonowej. Ten pogląd jest przedstawiony w badaniu przeprowadzonym przez Adfox.

Poniżej znajduje się schemat przedstawiający rynek reklamy RTB w Rosji:

DqPOT6fPPEuQdDPjf5zbIg-article

W 2013 roku rynek już wykazywał pozytywne tendencje. Całkowita ilość zakupów w sferze reklamy wyniosła 1,2 miliardów rubli. Warto zauważyć, że w drugiej połowie roku popyt był ponad dwa razy wyższy, niż w pierwszej. W sumie to wyniosło 6% od całego rynku reklamy odsłonowej.

Zakłada się, że w 2014 roku rynek będzie kontynuował swój rozwój jednocześnie w kilku kierunkach, wliczając w to zwiększenie liczby zamawiających, platform reklamowych i jakościowych agencji, a także rozwój technologii zamieszczania ogłoszeń na stronach, pasujących firmom zamawiającym reklamę.

Przypomnijmy, że RTB to nowy model rozmieszczenia reklamy internetowej oparty na kupowaniu odsłony reklamy odsłonowej (tzw. display, potocznie bannerowej) poprzez aukcję w czasie rzeczywistym dla konkretnego użytkownika.

Źródło: http://www.hopesandfears.com/

 

SPRAWDŹ:   Gmail będzie obsługiwał cyryliczne nazwy skrzynek pocztowych

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: