KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Rosja zajęła czwarte miejsce pod względem ilości reklamy mobilnej

Rosja podniosła się w rankingu światowym z siódmego miejsca na czwarte pod względem ilości i ruchu reklamy mobilnej.

W czwartym kwartale 2013 roku Rosja zmieniła w światowym rankingu reklamy mobilnej swoją pozycje z siódmego miejsca na czwarte. Według badania na temat reklamy mobilnej, przeprowadzonego przez Opera Media Works, ją wyprzedzają Stany Zjednoczone, India i Indonezja.

content_top_20

Światowy indeks ruchu reklamowego na mobilnych urządzeniach wzrósł w ciągu roku o 52%. W Stanach on spadł z 64% do 48,5%, co oznacza, że obecnie rynek amerykański ma trochę mniej niż połowa ruchu światowego. Jednak Stany nadal maja 70% zysków światowych.

W badaniu również jest wspomniane, że ilość reklam na smartfonach z Androidem przekroczyła ilość reklam dla iPhone – 36% i 29% odpowiednio. Liderem w ogólnym ruchu reklamy mobilnej nadal zostaje Apple, który znacznie wyprzedza Android na tabletach i ma duże zyski.

content_os_battle

Według danych Opera, 34,2% całej wielkości ruchu reklamowego wypada na portale społecznościowe i aplikacje, natomiast kategoria „Muzyka, wideo i media” ma tylko 17,7%. Jednocześnie mianowicie ta kategoria tworzy największe przychody z reklamy mobilnej, które stanowią 20,6% ogólnego zysku.

Źródło: http://therunet.com/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: