KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Reklamy Yandex.Direct zaczęły wyświetlać się w wynikach wyszukiwania Mail.Ru

Od 1 lipca reklamy kontekstowe Yandex.Direct zaczęły wyświetlać się w ramach eksperymentu na stronach wyników wyszukiwania Mail.ru.

Reklamy Yandex.Direct w wynikach wyszukiwania Mail.ru

«Możliwości wyłączyć wyświetlenia reklam Yandex.Direct w wynikach wyszukiwania Mail.ru nie ma. Również, zgodnie z Zasadami wyświetlania Direct, reklamodawca nie może wybrać określoną platformę dla wyświetleń. Aby otrzymywać odpowiednią ilość kliknięć z SERP, można regulować ilość reklam, ustalając limit budżetu lub ograniczenie kosztu kliknięcia dla swoich fraz kluczowych», – czytamy w wiadomości skierowanej do partnerów Yandex.Direct.

Bloki Yandex.Direct w wynikach wyszukiwania Mai.ru pojawiły się w skutek rezygnacji Mail.ru Group od wykorzystania technologii wyszukiwania Google oraz stuprocentowego przejścia na własny silnik wyszukiwania.

Przypomnijmy, że w 2010 roku Mail.ru odmówił wykorzystania wyszukiwania Yandex na rzecz swojej technologii wyszukiwania Go-Go i podpisał kontrakt z Google na użycie jego technologii dla obróbki globalnych zapytań. Jednocześnie ze zmianą dostawcy wyszukiwania zmienił się również system reklamy kontekstowej w wynikach wyszukiwania – zamiast Yandex.Direct zaczęły ukazywać się reklamy kontekstowe Google AdSense.

Przedwczoraj Mail.ru Group oficjalnie odmówił przedłużeniu kontraktu z Google, a reklamy Direct wróciły do strony wyników wyszukiwania Mail.ru. Zobaczymy, na jak długo, biorąc pod uwagę tempo rozwoju własnego systemu reklamowego Target@Mail.ru.

Źródło: searchengines.ru

SPRAWDŹ:   Runet dziś: analityka, liczby, wydarzenia, fakty

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: