KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce

Porównywarka Yandex.Market zaprasza zagraniczne sklepy internetowe do Rosji

Yandex.Market otwiera wyszukiwanie towarów w zagranicznych sklepach internetowych. W 2014 roku Rosjanie dokonali 80 mln transakcji u zagranicznych sprzedawców online na łączną kwotę 6 miliardów dolarów, a udział transgranicznego handlu w rosyjskim e-commerce już stanowi prawie jedną trzecią jej obrotu.

Od dziś na Yandex.Market zaczyna pracę wyszukiwanie towarów w zagranicznych sklepach, informuje „Kommiersant”. Obecnie wyszukiwanie już działa w sekcjach „Garderoba”, „Towary dla dzieci” i „Kosmetyki i perfumy”. Na „Markecie” działa teraz około dziesięciu sklepów z Wielkiej Brytanii, USA, Chin, Izraela, Włoch i Niemiec – to kilka tysięcy marek i kilkaset tysięcy towarów, mówią w Yandexie (wśród nich np. Asos.com, Yoox.com, Kidsroom.de, Shopbop.com, Revolveclothing.com).

„Będziemy rozszerzać asortyment, myślimy o dodaniu kategorii drobnej elektroniki i gadżetów, gdyż zapotrzebowanie na nich rośnie” – mówi przedstawiciel Yandex Asia Melkumova. „Według naszych badań z GfK, rosyjskie online-klienci coraz częściej korzystają z usług zagranicznych sklepów: często jest tam większy wybór, niższe ceny i lepsza jakość towarów”,— wyjaśnia przyczyny uruchomienia nowego serwisu szef Yandex.Market Paweł Aloszyn.

Krótko o Yandex.Market:

  • Największa porównywarka towarów w Runecie
  • 70 mln towarów w ponad 150 kategoriach
  • 16 tysięcy sklepów
  • 21,5 mln użytkowników miesięcznie (wg danych TNS Rosja, styczeń 2015 r.)

Szczegółowo o Yandex.Market pisałem w artykule Co to jest Yandex.Market? Krótki przewodnik dla sklepów internetowych.

„Najwięksi zagraniczni sprzedawcy w Rosji – to głównie AliExpress, eBay, TaoBao, Amazon”, mówi Asia Melkumova. „Jednak istnieje wiele dobrych sklepów internetowych, które już rozpoczęli bezpośrednie dostawy do Rosji, wprowadzili akceptację płatności z Rosji, ale nie są one znane szerszej publiczności”.

SPRAWDŹ:   Yandex.Market zagrożony blokadą przez stowarzyszenie sklepów internetowych

Oferty zagranicznych sklepów na „Markecie” zostaną wyróżnione w osobnej kategorii. Jeśli użytkownik wyraźnie wskaże, że chce dokonać zakupu za granicą, Yandex.Market uporządkuje zagraniczne sklepy, pokaże cenę w rublach, opcje dostawy i bezpośredni link do towaru na stronie sklepu internetowego. Aby strona zagranicznego sklepu trafiła do Yandex.Market, powinna mieć rosyjski interfejs, możliwość płatności z Rosji (kartą, przelewem lub elektronicznymi pieniędzmi) i możliwość dostawy do Rosji.

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: