KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Pierwsze wyniki sieci reklamowej Vkontakte

O sukcesach sieci reklamowej Vkontakte przedstawiciele spółki powiedzieli podczas konferencji eTarget. Szczególną uwagę Aleksander Kruglov poświęcił jednemu z partnerów, który zarabia 300 tysięcy rubli tygodniowo dzięki partnerstwu z siecią społecznościową. Co tydzień na partnerskiej witrynie dokonuje się 500 tysięcy kliknięć po reklamie.

Siec reklamowa Vkontakte - pierwsze wyniki
CTR sieci trzyma się na poziomie 0.1% średnio, z czego można wywnioskować, że łączna liczba wyświetleń sięga 500 milionów. W tej chwili CTR jest o połowę niższy od sieci reklamowej Yandex.

Ciężko ocenić perspektywy reklamodawców i ich możliwości zwiększenia zasięgu. Warto przy tym uwzględnić doświadczenie sieci reklamowej Yandex, która zapewnia wyższe tempo wzrostu liczby odbiorców, niż Vkontakte. Tak, użytkownicy inaczej oddziałują z wyszukiwarką, niż z siecią społecznościową, którą postrzegają jako miejsce do komunikacji, a nie wyszukiwania informacji.

VK podał jako przykład kampanię sklepu e5.ru. Sieć reklamowa i retargeting spowodowali obniżenie kosztów konwersji odwiedzającego w kupującego o 55%, podczas gdy koszty kliknięć wzrosły o 12%.

Pierwsze ogłoszenie wyników działalności sieci reklamowej VK zbiegło się z ogłoszeniem o pojawieniu się obrazków w Yandex.Direct, co pozwoli Yandexowi skuteczniej przyciągać klientów.

webmasters.ru

SPRAWDŹ:   Sape.ru zaczął beta-test promowania na Facebook i Vkontakte

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: