KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce

PayU: prawie 20% płatności online w Rosji dokonuje się przy użyciu portfeli elektronicznych

Portfele elektroniczne to druga pod względem popularności metoda płatności w Runecie.

Vector online banking concept

Według danych, pochodzących z płatniczego systemu internetowego PayU za styczeń 2014, 20% płatności online odbywa się przy użyciu portfeli elektronicznych. Oprócz tego, 49% kupujących w internecie posiada przynajmniej jeden portfel elektroniczny.

Z badań PayU wynika, że najbardziej popularną metodą płatności w Runecie są karty bankowe – w 2013 roku za ich pomocą dokonano 50% od wszystkich płatności w sieci.

Drugie miejsce zajmują portfele elektroniczne. Używa ich 19,8% kupujących w sieci. 7,4% osób płaci za zakupy za pomocą karty bankowej, powiązanej z elektronicznym systemem płatności. Oznacza to, że w całości w Runecie jest 27,2% aktywnych użytkowników systemów płatniczych. 49% spośród nich ma przynajmniej jeden portfel elektroniczny, lecz nie każdy użytkownik używa go regularnie.

Popularność bankowości elektronicznej wzrasta najszybciej. Obecnie w przypadku płatności internetowych korzysta z niej 18,6% respondentów.

Czwartym rozpowszechnionym sposobem płatności internetowych jest opłata za pośrednictwem telefonu komórkowego. 11% użytkowników internetu korzysta z tej metody. Eksperci mają nadzieję, że ta liczba będzie rosła w związku z dynamicznym wzrostem popularności smartfonów.

W zeszłym tygodniu do rosyjskiej Dumy państwowej wniesiono projekty ustaw, które proponują ograniczenie wysokości przekazów pieniężnych za pośrednictwem płatniczych systemów internetowych, takich jak „Yandex.Money”, do tysiąca rubli dziennie (obecny limit dzienny to 15.000 rubli). W ciągu miesiąca można będzie przekazać jedynie 15.000 rubli zamiast obecnych 40.000.

Źródło: http://therunet.com/

SPRAWDŹ:   Jak znaleźć mikro influencerów na rosyjskim Instagramie?

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: