KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce

PayPal przychodzi do Rosji

Popularny system płatności elektronicznych PayPal otrzymał pozwolenie na działalność w Rosji. Teraz rosyjskie użytkownicy będą mogli nie tylko kupować, ale i sprzedawać w serwisie eBay.

PayPal przychodzi do Rosji
PayPal to podstawowy sposób płatności na eBay – jednym z najbardziej popularnych na świecie serwisie aukcji internetowych. Do niedawna Rosjanie mogli zasilić swoje konto w PayPal, jednak możliwości wypłaty pieniędzy nie mieli, czyli nie mogli prowadzić sprzedaż na eBay.

W Rosji PayPal otrzymał status prawny pozabankowej instytucji finansowej. Głównym krajowym konkurentem PayPal jest serwis Yandex.Money, z którego korzystają ponad 10 milionów rosyjskich użytkowników.

Mikołaj Nikiforov, minister komunikacji, napisał w Twitterze:

PayPal uzyskał licencję Banku Rosji. Konkurencja na rynku płatności internetowych będzie rosła.

PayPal podkreśla, że uzyskanie pozwolenia na działalność w Rosji ciągnęła przez dwa lata, ze względu na sprzeczki z rosyjskimi urzędnikami. Obecnie PayPal działa w 190 krajach i operuje 24 walutami. Jeszcze w 2002 r. serwis został kupiony przez eBay. Główną zaletą PayPal jest bezpieczeństwo zarówno dla sprzedawcy jak i dla nabywcy.

Obsługa PayPal pojawiła się w rosyjskiej wersji PayU – międzynarodowy system przelewów elektronicznych, łączący najpopularniejsze metody płatności.

Wejście PayPal na rosyjski rynek może mieć sporo ważnych pozytywnych skutków, – zaznaczyła dyrektor generalny PayU w Rosji Elena Orlova, – Do PayPal podłączono jest mnóstwo sprzedawców na całym świecie. Interesują się nimi rosyjscy użytkownicy, którzy otrzymają dostęp do rynków zagranicznych.

Na rosyjskie firmy PayPal nie wpłynie w żaden sposób. Tutaj są silni gracze, którzy już trzymają w rękach rynek i mają swoją bazę lojalnych klientów. Wielu użytkowników znają PayPal, i mogą oni mieć więcej zaufania do znajomej marki, ale jeśli chodzi o handlarzy, to PayPal może mieć z tym trudności. Ich polityka cenowa jest znacznie wyżej cen rosyjskich firm procesingowych, więc będą musieli poświęcić sporo lat, zanim dogonią rywali.

SPRAWDŹ:   Czym grozi Rosji rezygnacja z MasterCard i VISA i przejście na narodowy system płatności?

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: