KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce

Operatorzy logistyczni obiecają wznowić dostawy towarów dla Rosjan

Przewoźnicy ekspresowi (firmy DHL, DPD i FedEx), którzy zatrzymali import przesyłek ekspresowych z towarami do użytku osobistego do Rosji, w przyszłości wznowią dostawy towarów. Przedstawiciele firm potwierdzili, że wznowią dostawy po tym, jak wprowadzą u siebie reguły odpowiadające nowym zasadom deklaracji celnej w Rosji.

pic_7799eb2b0e71b02104fdb74b7db8281c

Operator DPD, dla przykładu, już zaczął prosić klientów o podanie informacji, niezbędnej dla dokonania odprawy celnej. 30 stycznia firma złożyła pierwszą deklarację w formie rejestru przesyłek ekspresowych w urzędzie celnym Sheremietievo.

29 stycznia stało wiadome, że dostawy towarów dla osób fizycznych wznawia przewoźnik DHL. Reakcja innych firm wtedy była jeszcze nieznana.

Wcześniej Federalna Służba Celna powiadomiła o wprowadzeniu dodatkowych wymogów dotyczących kwestii celnych i dostaw towarów dla użytku osobistego. Na mocy jej decyzji postanowiono, że do Rosji jest możliwa dostawa bezcłowa towarów, ważących nie więcej niż 10 kg i koszt których nie przekracza 200 euro.

28 stycznia kierownik Federalnej Służby Celnej Andrey Belyaninov powiedział, że wszystkie trudności w kwestiach celnych powinny zniknąć 29 stycznia. Oprócz tego, w ciągu następnych dwóch tygodni do systemów informatycznych wszystkich uczestników procesu zostaną wprowadzone zmiany, pozwalające na wygodną pracę.

W zeszłym tygodniu przewoźnik ekspresowy DHL Express, FedEx i kilka innych całkowicie wstrzymali przewóz zagranicznych towarów dla osób fizycznych w Rosji. To samo zrobiły duże sklepy internetowe. Przedstawiciele firm tłumaczyły taki stan rzeczy wprowadzeniem dodatkowych wymogów dotyczących kwestii celnych dla zakupów internetowych. Jednocześnie w komunikacie Federalnej Służby Celnej było powiedziane, że urząd celny Sheremietievo nie zmieniał zasad deklaracji celnej przesyłek internetowych, „dostarczanych przez przewoźnika osobie fizycznej”.

SPRAWDŹ:   Wywiad: Pinterest uruchomił rosyjskojęzyczną wersję serwisu

Źródło: http://lenta.ru/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: