KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

«Odnoklassniki» wykazały 8% wzrostu, Facebook traci rosyjskich użytkowników

Rosyjska sieć społecznościowa «Odnoklassniki» stała się liderem wzrostu liczby użytkowników w maju 2013 roku. Liczba użytkowników wzrosła o 8,6% w porównaniu do kwietnia: z 36,2 mln do 39,4 mln osób. Przy tym ogólny wzrost 90 sieci społecznościowych objętych badaniem ComScore, wynosi zaledwie 1,6%.

Drugim według wzrostu liczby użytkowników stał się Twitter – w maju z serwisu mikroblogów w Runecie skorzystały 4,2 milionów ludzi, czyli o 6,4% więcej niż w kwietniu (4,1 mln). Wzrost «Vkontakte» wyniósł 1,9% – 45,9 mln użytkowników w kwietniu do 46,8 mln w maju, przy czym ta sieć społeczna zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby unikalnych użytkowników.

Rzecznik prasowy «Vkontakte» skomentował badanie ComScore w zwykły dla nich sposób: «Jesteśmy skłonni ufać licznikom, które mają dostęp do rzeczywistych danych o „Vkontakte“ – czyli które są ustawione na witrynie. Liczniki ComScore, niestety, w ich skład nie wchodzą. Jeśli jednak zgodnie z ich obliczeniami okaże się, że „Vkontakte“ jest pierwszym serwisem wg liczby odwiedzin, to tym danym można ufać» – powiedział Georgij Lobushkin.

Sieci społecznościowe wykazały wzrost kosztem tych, którzy stracili odbiorców. Stracił użytkowników, na przykład, serwis «Moj Mir» – 3,6% (było 22,2 mln, stało 22,1 mln). A Facebook w maju w ogóle okazał się outsiderem – amerykańska sieć społecznościowa straciła w Runecie aż 8% użytkowników (10,7 mln w maju, 11,7 mln w kwietniu).

SPRAWDŹ:   Gdzie w Runecie znaleźć starsze osoby? Możliwości reklamowe sieci społecznościowej Odnoklassniki

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: