KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce / Social Media

«Odnoklassniki» umożliwia stworzenie sklepu internetowego wewnątrz sieci społecznościowej

Sieć społecznościowa «Odnoklassniki» wraz z projektem Towary Mail.Ru poinformowały o rozpoczęciu beta testów nowej usługi «Sklepy».

Serwis daje możliwość otworzyć własny sklep w swojej grupie na «Odnoklassnikach» zarówno dużym serwisom e-commerce, jak i prywatnym przedsiębiorcom. Użytkownicy portalu będą mogli wybrać towar na wirtualnej witrynie i robić zamówienia, a w przyszłości i płacić za zakupy z pomocą serwisu.

Aby stworzyć swój sklep na «Odnoklassnikach», należy posiadać konto w sieci społecznościowej, stworzyć lub zalogować się w jednej z grup, w której posiadasz prawa administratora, kliknąć na «załóż sklep» i wypełnić ankietę.

Jak stworzyć swój sklep w Odnoklassniki

W celu skorzystania ze sklepu trzeba być osobą prawną lub indywidualnym przedsiębiorcą. W przypadku firm i przedsiębiorców nierezydentów Rosji potrzebne będzie zawarcie umowy z «Odnoklassniki» Sp. z o.o. oraz przedstawienie kopii świadectwa z KRS.

Następnie można dodać do witryny swojego sklepu towary i uzupełnić niezbędną informację dla kupujących: kontakty, sposoby wysyłki i opłaty. Po tym, jak na wirtualnych półkach sklepu pojawią się produkty, można otwierać sklep.

Zdjęcia produktów oraz informacje o nich w sklepie można dodać ręcznie. A jeśli sklep jest zarejestrowany na Towary@Mail.Ru można skopiować sklep stamtąd do «Odnoklassników». Można także wypełnić sklep przez yml: jeśli masz już sklep internetowy, można podać serwisowi link do katalogu w formacie yml/xml.

Przy tworzeniu sklepu na «Odnoklassnikach» natychmiast rejestruje się też na Towary@Mail.Ru.

Główną zaletą platformy e-commerce wewnątrz sieci społecznej jest wirusowe rozpowszechnienie informacji przy wysokiej aktywności użytkowników. Taki efekt jest możliwy ze względu na to, że użytkownicy mogą oznaczać pożądane towary lub te, które już mają. W «Odnoklassnikach» pojawią się nowe przyciski «Chcę» i «Mam», które dadzą możliwość rozprzestrzeniania się informacji o produktach wśród użytkowników.

SPRAWDŹ:   Sieć społecznościowa „Odnoklassniki” skróciła nazwę i adres strony do OK.ru

Źródło: searchengines.ru

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: