KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce

Największy chiński sklep internetowy nazwał Rosję drugim co do ważności rynkiem

W ciągu ostatniego roku rosyjscy użytkownicy AliExpress nabyli na stronie firmy 20 milionów produktów.

main_aliexpress

Denis Makkaev, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Rosji największego chińskiego sklepu AliEхpress, na spotkaniu z dziennikarzami powiedział, że Rosja jest dla firmy drugim co do ważności (po Chinach) rynkiem zbytu.

W ciągu 2013 roku firma wysłała rosyjskim użytkownikom 20 milionów paczek. Ich średni paragon wynosił 20 dolarów. Od 2011 roku sprzedaż AliExpress w Rosji wzrosła cztery razy.

Według przedstawiciela firmy, w ciągu ostatnich dwóch lat liczba pośredników, nabywających towar na AliExpress w celu dalszej odsprzedaży znacznie zmalała. Zgodnie z danymi serwisu, w 2011 roku tacy użytkownicy stanowili 13% wszystkich klientów, a w 2013 roku – tylko 3,7%.

Denis Makkaev powiedział, że firma eBay nie jest uważana przez AliExpress za konkurenta na rynku. Przedstawiciel sklepu podkreślił, że głównym konkurentem może się stać chiński sklep JD.com, który ma zamiar wejść w najbliższym czasie na rosyjski rynek. Jest to drugi co do wielkości chiński sklep internetowy, który należy do firmy Tencent. Ona również posiada 7,8% akcji rosyjskiej korporacji Mail.ru Group.

Sklep internetowy AliExpress należy do chińskiego holdingu Alibaba Group, która jest największą na świecie spółką w branży e-commerce. AliExpress zajmuje się sprzedażą detaliczną i współpracuje z małymi hurtowniami. Na stronie internetowej sklepu można znaleźć ponad 100 milionów produktów, dostarczanych przez 200 tysięcy chińskich detalistów i producentów. Za pośrednictwem strony internetowej można nabyć odzież, obuwie, artykuły dla domu i biura, sprzęt RTF i AGD, moto-akcesoria i zabawki.

SPRAWDŹ:   Runet: w 2014 roku rynek reklamy RTB może się dwukrotnie powiększyć

Źródło: http://therunet.com/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: