KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Moskwa otrzymała własne domeny najwyższego poziomu – .Moscow i .Москва

Wniosek o rejestrację domeny najwyższego poziomu .Moscow, złożony przez Fundację wspierania rozwoju technologii i infrastruktury Internetu, została zatwierdzona przez ICANN, która zarządza przestrzenią adresową w sieci Internet. Wniosek o rejestrację domeny w cyrylicy .Москва został zatwierdzony jeszcze w kwietniu. Oba wnioski zostały złożone w kwietniu 2012 roku.

Jak się oczekuje, priorytetowa rejestracja domen w strefie .Москва wystartuje już jesienią, a domeny na .Moscow zaczną rejestrować na początku przyszłego roku. Rejestracja domeny w strefie .Moscow może być aktualna dla wielu firm, działających w stolicy, a także mogą one być wykorzystane do różnych projektów miejskich i oficjalnych witryn Rządu Moskwy.

Jak informuje gazeta «Izwiestija», powołując się na prognozę rejestratora RU-Center, w ciągu roku w strefie .Москва będzie zarejestrowano około 100-150 tysięcy domen, z kolei w strefie .Moscow – około 300-500 tys. A już w ciągu trzech lat łączna liczba zarejestrowanych domen w obu miejscach osiągnie 1 miliona.

Moskwa – to jedne z pierwszych miast na świecie, które uzyskało własną strefę domen. Przypomnijmy, że na początku 2012 roku ICANN uruchomiła program tworzenia nowych domen najwyższego poziomu New gTLD. Wtedy o zamiarze zdobyć własną domenę ogłosiły Nowy Jork, Paryż, Berlin i inne duże miasta.

Źródło: therunet.com

SPRAWDŹ:   Więcej niż jedna trzecia domen .ru jest hostowana za granicą

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: