KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Mail.Ru zamierza podbijać zagraniczne rynki

Podczas wystąpienia na Międzynarodowym forum ekonomicznym w Petersburgu dyrektor generalny Mail.Ru Group Dmitrij Grishin poinformował, że rosyjska spółka internetowa obecnie bada możliwości wprowadzenia własnych produktów na rynki zagraniczne oraz rozwój tej strategii w przyszłości.

Szczególną uwagę Dmitrij Grishin zwrócił na to, że mniej więcej do 2012 roku rosyjskie firmy internetowe skupiały się na wzmocnieniu własnych pozycji na lokalnym rynku, ponieważ to właśnie rosyjski rynek internetowy jest oficjalnie uznany za jeden z najbardziej obiecujących na świecie.

«Jednak widzimy potencjał w wyjściu rosyjskich produktów za granicę i aktywnie o tym myślimy» – powiedział dyrektor generalny Mail.Ru Group. Przypomniał też, że gry, produkowane przez Mail.Ru, zostały przetłumaczone na 9 języków. Przy tym, zdaniem Dmitrija Grishina, główna przeszkoda dla internacjonalizacji rosyjskich projektów internetowych polega na zasadniczej różnicy mentalnego postrzegania rzeczywistości. Dlatego pracę nad zagranicznymi projektami należy zaczynać od zera. Grishin jednak nie sprecyzował, jakie produkty i usługi Mail.Ru Group planuje wprowadzać na rynki zagraniczne.

Z kolei warto przypomnieć, że największa wyszukiwarka w Rosji Yandex w ciągu kilku lat prowadzi aktywną ekspansję rynków zagranicznych. Najbardziej istotnym przykładem było uruchomienie projektu międzynarodowego wyszukiwania yandex.com.tr w Turcji w 2011 roku. Ponadto, na początku bieżącego miesiąca rosyjska wyszukiwarka zaczęła uruchomienie nowej platformy wyszukiwania «Wyspy», a także zaktualizowanego projektu wyszukiwarki w Turcji. Warto zauważyć, że dla użytkowników z tego kraju tej uruchomienie rozpoczęło się wcześniej niż dla użytkowników z Rosji.

SPRAWDŹ:   Mail.ru uruchomił narzędzie dla webmasterów

Źródła: searchengines.ru, digit.ru

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: