KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Mail.ru Group całkowicie wykupiła sieć społecznościową VKontakte za 1,47 miliarda dolarów

Spółka Mail.ru Group nabyła 48,01% sieci społecznościowej VKontakte. Począwszy od wczoraj 100 procent portalu należy teraz do Mail.ru. Jak informuje dziennik „Wiedomosti”, dokonana transakcja ma położyć kres wszystkim sporom sądowym pomiędzy funduszem UCP, Mail.ru i Pawłem Durowym.

5be3vk-mailru-consolidation-5416c43355fbc

Kwota transakcji wyniosła 1,47 miliarda dolarów. W 2007 roku Mail.ru Group dokonała swojej pierwszej inwestycji do VKontakte, od tego czasu koszty nabycia udziałów w spółce wyniosły 2,07 miliarda dolarów. Transakcję z UCP przeprowadzono gotówką. Grupa wykorzystała posiadane przez nią środki, a także zaciągnęła czteroletni kredyt od Gazprombanku w wysokości 585 milionów dolarów z rocznym oprocentowaniem wynoszącym 11,5 procent.

Jak powiedział dyrektor generalny Mail.Ru Group Dmitrij Grishin w wywiadzie dla LIVE Plus, połączenie sieci społecznościowych VKontakte i Odnoklassniki nie jest planowane: „Odnoklassniki i VKontakte mają różne historie rozwoju, inne grupy odbiorców, różnią się mechaniką działania. To są dwa największe rosyjskie serwisy społecznościowe, które mają całą masę różnic. Nie ma i być nie może żadnego sensu w ich zjednoczeniu, takie działanie wpłynęło by negatywnie na te projekty. Portale muszą dalej konkurować między sobą, rozwijając własne produkty i wręcz przeciwnie – zasadniczo się różnić.”

Według Grishina, w najbliższym czasie Mail.ru Group podejmie decyzję o tym, kto będzie dyrektorem generalnym VKontakcie. Grishin oświadczył, że zarządzać siecią społecznościową nadal będzie „obecna ekipa VKontakte, która dobrze zna produkt”, i opublikował zdjęcie z szefem działu rozwoju sieci społecznościowej Andrejem Rogozovym:

SPRAWDŹ:   Odwiedzalność Vkontakte osiągnęła 40 milionów osób na dobę

daa3vk-mrg-acquisition-opinions-54180f768a639

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: