KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

LinkLink zaobserwował spadek przychodów sprzedawców linków w Rosji

Firma LinkLink podsumowała wyniki analiz statystycznych dotyczących dochodów stron, zarabiających w Sape na umieszczaniu linków. Dane za marzec wykazały zmniejszenie całkowitego dochodu średnio o 5%.

Jak podano w oficjalnym komunikacie prasowym, analiza statystyczna zawiera dane dotyczące zarówno własnych klientów, jak i klientów na stronach partnerów. Okres czasowy od 1 do 31 marca 2014 roku wykazał znaczny spadek przychodów większości serwisów, za wyjątkiem niektórych „stron dla ludzi” i największych portali internetowych. Jednak z początkiem kwietnia dochód utrzymuje się na stabilnym poziomie, a oprócz tego pojawia się pozytywna dynamika.

LinkLink

Zdaniem analityków, na dynamikę rynku linków częściowo wpłynęła ogólna sytuacja gospodarcza, w wyniku której nastąpiło zmniejszenie budżetów reklamowych. Eksperci podkreślają, że kryzys 2008 roku nie miał negatywnego wpływu na sprzedaż linków. Swoją rolę odegrał tu w dużej mierze Aleksander Sadowski, kierownik serwisów wyszukiwarki Yandex, na konferencji IBC Russia, która odbyła się w grudniu 2013 roku, kiedy to on zapowiedział wyłączenie linków dla rankingu oraz głośna sprawa wyłączenia linków dla rankingu połowy komercyjnych zapytań w Moskwie i regionie. Niewątpliwie w wyniku tych zdarzeń niektóre firmy podjęły decyzję o redystrybucji swoich budżetów reklamowych.

Źródło: http://www.searchengines.ru/

SPRAWDŹ:   Gdzie szukać B2B klientów na Wschodzie?

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: