KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Liczba tygodnia: 2,7 mln Rosjan korzysta wyłącznie z mobilnego internetu

Za dziewięć miesięcy wskaźnik ten wzrósł o 2,5 razy. Całkowita liczba użytkowników Runetu wynosi 78 mln osób.

Liczba mieszkańców Rosji, którzy korzystają wyłącznie z mobilnego internetu, wzrosła od czerwca 2013 roku prawie 2,5-krotnie. Takie wyniki badań przedstawiła w swoim raporcie firma TNS.

Na dzień dzisiejszy wyłącznie z mobilnego internetu w Rosji korzysta 2,7 mln osób. Ale w odróżnieniu od ogólnych wskaźników rozpowszechnienia internetu w tej kategorii nastąpił gwałtowny wzrost. Całkowita liczba użytkowników Runetu w ciągu roku wzrosła zaledwie o 3% i wynosi 78 mln ludzi.

Większość Rosjan korzysta ze stacjonarnego internetu, jak i z mobilnego. Ich liczba osiągnęła 24,6 mln osób. 18 mln osób używa do surfowania w sieci tylko komputera.

Ogólnie liczba użytkowników stacjonarnego internetu wynosi 68% od całości użytkowników internetu. Przez telefon z sieci korzysta 31%, wskaźnik ten w ciągu 4 miesięcy wzrósł o 11%. Za pomocą tabletu z internetu korzysta 23%, czyli o 20% więcej niż w listopadzie 2013 roku.

1

Również obserwuje się gwałtowny wzrost liczby odbiorców Smart TV – o 33%. Jest to związane z tym, że „inteligentne telewizory” dopiero niedawno zaczęły zdobywać popularność w Rosji, a udział osób, korzystających z internetu za pomocą tego urządzenia wynosi tylko 9%.

2

Najbardziej odwiedzane strony internetowe mobilnego Runetu: Google i Yandex. Najbardziej popularnymi aplikacjami mobilnymi są VK.com, WhatsApp, Instagram, Viber, Yandex.Maps, Facebook i Youtube. Przeciętny użytkownik ma na urządzeniu mobilnym 5 aplikacji, oprócz tych predefiniowanych.

3


Źródło: http://www.therunet.com/

SPRAWDŹ:   Twarzą w twarz: analiza porównawcza wyszukiwarek Yandex i Google w Turcji

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: