KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Ile zarabia SEO specjalista w Rosji?

Na dzień dzisiejszy średnia pensja specjalisty bez doświadczenia z branży SEO wynosi 2 330 zł. Specjalista z doświadczeniem ponad 6 lat może zarabiać koło 6 000 zł. Statystyki te zostały przedstawione przez firmę HeadHunter.

Według danych, uzyskanych na podstawie analizy ogłoszeń pracodawców, miejsce zamieszkania i doświadczenie w branży mają duży wpływ na wysokość zarobków specjalisty SEO.  W tej chwili średnia płaca w Moskwie wynosi 4 660 zł. Trochę gorzej wygląda sytuacja w Petersburgu (3 730 zł) i Nowosybirsku (3 960 zł). W innych regionach natomiast nie ma mowy o takich zarobkach. W Jekaterynburgu średnia płaca specjalisty wynosi 3 260 zł, w Kazaniu – 2 330 zł.

Ogólnie w kraju według danych z drugiej połowy 2013 roku specjaliści bez doświadczenia mogą zarobić średnio 2 330 zł. Osoby, pracujące w branży 1-3 lata dostaną 3 260 zł, 3-6 lat – 5 600 zł, a specjaliści z doświadczeniem powyżej 6 lat mogą liczyć na 6 000 zł miesięcznie.

ile-zarabia-seo-w-rosji1

Obecny okres jest korzystny dla osób, które chcą zmienić branżę lub rozpocząć karierę w branży SEO. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba wolnych miejsc pracy w tym obszarze w Rosji  wzrosła o 70% (z 446 do 756 miejsc), szczególnie duży wzrost zanotowano w Moskwie (z 178 do 281, o 58% więcej) i w Petersburgu (z 81 do 118, o 46% więcej).

Tegoroczne dane wskazują na zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów SEO. Największy wzrost liczby wakatów nastąpił w lipcu 2013 roku (49%), zmalał we wrześniu (4%), natomiast pod koniec października znów był zbliżony do wielkości z lipca.

SPRAWDŹ:   Miedwiediew: "Internetu nie możemy dusić, ale musimy wiedzieć, co się w nim dzieje"

Lista wymagań pracodawców, chcących zatrudnić specjalistę w branży SEO, zawiera następujące umiejętności:

  • Doskonałą znajomość  wyszukiwarek, czynników rankingowych  i algorytmów;
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami do analizy statystyk  (Google Analytics, Yandex.Metrika, LiveInternet);
  • Podstawową znajomość HTML i CSS;
  • Rozwinięte zdolności analityczne;
  • Doświadczenie w promowaniu stron WWW;
  • Doświadczenie w zakresie kupowania linków.

Źródło: seonews.ru

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: