KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Prawo

Google zablokował AdWords i AdSense na Krymie

Google zablokował konta krymskich użytkowników platformy reklamowej AdSense. Wszystkie zarobione środki na kontach zostały także zablokowane. O tym poinformowano w mailu, przesłanym do wszystkich użytkowników z Krymu:

Google AdSense zablokowane na Krymie

„Witamy, Państwa konto Google AdSense (…) znajduje się na Krymie, wydawcy z tego regionu nie mogą już współpracować z AdSense w związku z sankcjami, które niedawno weszły w życie. Z tego powodu Państwa konto zostanie zamknięte. Niestety, nie można będzie się zalogować do konta i nie będziemy w stanie przelać środki z Państwa konta. Dziękujemy za udział w programie AdSense. Z poważaniem, Zespół Google AdSense”

Wiadomość o podobnej treści dostają także reklamodawcy AdWords, którzy mają kampanie skierowane na Krym:

Google AdWords zablokowane na Krymie

Szanowny reklamodawca AdWords!

Na Państwa koncie […] znajduje się jedna lub kilka kampanii z ustawieniem targetingu lub wykluczającym targetingu na Krym, gdzie służba AdWords jest już niedostępna w związku ze zmianami prawnymi Stanów Zjednoczonych.
Z tego powodu 26 stycznia 2015 geograficzne cele i wykluczenia, związane z podanym regionem zostaną usunięte, a kampanie kierowane tylko na Krym – zawieszone. […]

ITAR-TASS powołując się na źródło w Google: „Ograniczenia dotyczą serwisów Google które odpowiadają za wyświetlania reklam w internecie – AdWords i AdSense, ponieważ korporacji zabrania się dokonywania płatności komukolwiek na Krymie, co zresztą już teraz jest technicznie niemożliwe, ponieważ wiele międzynarodowych banków przestało dokonywać płatności. Od 1 lutego ograniczenia dotkną i funkcjonalności sklepu z aplikacjami Google Play, ponieważ pobieranie aplikacji jest uważane za eksport. Dostęp do bezpłatnych usług Google, takich jak wyszukiwarka, poczta Gmail i kartograficzne serwisy pozostanie bez zmian.”

SPRAWDŹ:   Zagraniczne sklepy internetowe odciągają uwagę Rosjan od sklepów stacjonarnych

Jesienią 2014 roku przedstawiciele AdSense poinformowali, że u niektórych kont użytkowników z Krymu pojawiła się opcja zmiany kraju. Wówczas Google zaproponował wszystkim wydawcom zmienić kraj (z Ukrainy na Rosję) na koncie – w profilu odbiorców płatności. Użytkownikom, którzy nie mieli technicznej możliwości zmiany kraju w ustawieniach konta, zaproponowano wypełnienie formularza.

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: