KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Google i Yandex podpisali umowę o współpracy

Yandex i Google umówili się w sprawie współpracy w zakresie reklamy banerowej, podaje biuro prasowe Yandex. Serwis reklamy banerowej Yandexa AWAPS będzie podłączony do RTB-systemu Google, a serwis Google DoubleClick Bid Manager — do RTB Yandexa.

«Umowa dotyczy tylko reklamy banerowej, techniczna integracja systemów zajmie kilka miesięcy» — czytamy w komunikacie.

System RTB (Real Time Bidding) pozwala na kupowanie odsłon poprzez przeprowadzanie aukcji w czasie rzeczywistym, gdy użytkownik odwiedza stronę internetową. Dzięki integracji Yandexa i Google, reklamodawcy Yandexa będą mieli dostęp do witryn sieci DoubleClick AdExchange, a klienci Google — do RTB-sieci Yandex. Udział w aukcji nowych graczy doprowadzi również do wzrostu przychodów witryn najbardziej atrakcyjnych dla reklamodawców, podaje biuro prasowe.

«Integracja systemów reklamowych, z pewnością stanie się bodźcem do rozwoju rynku reklamy internetowej. Otwartość licytacji, która jest charakterystyczna dla RTB-systemów, daje nowe możliwości rozwoju. Im więcej graczy, tym szerszy wybór witryn, wyższa konkurencja za wyświetlenia, lepszy dobór reklamy. Spodziewamy się, że partnerstwo z Google doprowadzi do wzrostu sprzedaży reklamy banerowej, podnoszenia jakości zasobów i samej reklamy»

Mikołaj Daniłow, dyrektor działu technologicznej sprzedaży Yandex.

«Cieszymy się, że nasza współpraca przyczyni się do rozwoju rosyjskiego ekosystemu RTB. Przy obecnym wzroście popularności RTB w Rosji dostępność zasobów reklamowych wysokiej jakości, zarówno na poziomie lokalnym, jak i na rynkach międzynarodowych, jest szczególnie ważna dla naszych reklamodawców i właścicieli witryn, którzy chcą zwiększyć zasięg. Bardzo miło, że rynek rozwija się w kierunku najnowszych technologii reklamowych. Można je wykorzystać zarówno do promowania marki, jak i dla zwiększenia efektywności sprzedającej reklamy».

Frank Einecke, szef departamentu decyzji o zakupie reklamy banerowej w krajach SEEMEA w Google.

SPRAWDŹ:   Ukraińcy w sieciach społecznościowych: Yandex przeprowadził wielkie badanie

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: