KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Gmail będzie obsługiwał cyryliczne nazwy skrzynek pocztowych

W trakcie 50 konferencji Międzynarodowej korporacji ICANN w Londynie przedstawiciel Google Jordyn Buchanan ogłosił, że serwis pocztowy Gmail będzie obsługiwał niełacińskie adresy skrzynek pocztowych, w tym cyryliczne.

russian-language-day-764x382

Według niego, Gmail zostanie pierwszym serwisem pocztowym, który w pełni obsługuje adresy kont pocztowych z uwzględnieniem alfabetów narodowych. Buchanan podkreślił, że nowe możliwości będą dostępne dla użytkowników już w najbliższym czasie.

Innowacja pozwoli użytkownikom na wysyłanie i odbieranie wiadomości z cyrylicznych skrzynek pocztowych. Nazwy skrzynek pocztowych w języku rosyjskim będą poprawnie wyświetlane zarówno przed, jak i po znaku „@”.

Zdaniem ekspertów, brak pełnowartościowego serwisu pocztowego dla domen cyrylicznych powstrzymuje ich rozpowszechnianie. Już od dziesięciu lat nad stworzeniem nowego standardu dla cyrylicznego serwisu pocztowego pracuje specjalna grupa Internet Engineering Task Force (IETF).

Aleksej Sozonov, dyrektor spółki „Russkie imena” i autor wniosku o utworzenie domeny .РУС, mówi: „Krok Google w tym kierunku jest sygnałem dla branży: cyryliczny serwis pocztowy zaistnieje. Z pewnością w ślady Google pójdą największe rosyjskie serwisy pocztowe – Yandex.Mail i Mail.ru”.

Na całym świecie istnieje 64 „niełacińskie” domeny najwyższego poziomu. Jedna trzecia z nich została delegowana w tym roku, a 70 nowych powinny pojawić się w najbliższym czasie. Obecnie funkcjonuje tylko jedna rosyjska domena cyryliczna – .РФ. W 2014 roku pojawiły się .САЙТ i .ОНЛАЙН, nadzorowane przez szwajcarską firmę. Niedawno rozpoczęła się rejestracja domen .МОСКВА, a do końca tego roku pojawią się domeny .РУС i .ДЕТИ.

SPRAWDŹ:   Yandex i Google wprowadzili atrybut hreflang="x-default" dla wielojęzycznych witryn

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: