KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Facebook blokuje użytkownikom VK.com możliwość synchronizacji news feeda

Największa zachodnia sieć społecznościowa Facebook zablokowała użytkownikom możliwość synchronizacji news feedów i emisji swoich aktualności z Vkontakte. Poinformował o tym na swoim profilu Vkontakte twórca rosyjskiego serwisu społecznościowego Paweł Durov.

Według niego, z takich emisji wpisów korzystały około 700 tysięcy osób. Jednak, jak pokazują dane ComScore, serwis społecznościowy Facebook w ostatnim czasie szybko traci użytkowników w krajach WNP, więc konieczność integracji z Facebook wkrótce zniknie sama w sobie.

Liczba odwiedzin Vkontakte, Odnoklassniki, Mail.ru oraz Facebook w Rosji

Swoją opinię w tej sprawie wypowiedział pracownik służby Vkontakte Georgiy Lobushkin. Podkreślił, że sieci Facebook w ciągu tych lat nie pomogły takie sposoby promocji, jak spam przez e-mail, spam przez SMS, reklama w największych grupach we Vkontakte, wyszukiwanie w grafie społecznym Vkontakte, puszczanie bezpośredniej i pośredniej reklamy w TV, aktywne wymuszanie przez wszystkie państwowe media, agresywna protekcja przedstawicieli najwyższej władzy państwowej i w końcu, przyjazd Marka Zuckerberga do Rosji.

Georgiy Lobushkin: «I oto kolejne przeszkody dla Vkontakte z blokadą publikacji wpisów. Gdybym był paranoikiem, przypuszczałbym, że opóźnienia w wydaniu aktualizacji dla najbardziej popularnej aplikacji mobilnej w Rosji, VK app, też jest związane z osobistym zainteresowaniem chłopców z Palo Alto…».

Według danych firmy analitycznej ComScore, od czerwca 2012 r. do czerwca 2013 roku liczba odwiedzających Vkontakte wzrosła o 22% w Rosji i o 24% w reszcie świata. Dla porównania: w analogicznym okresie liczba odwiedzających Facebook w Rosji spadła o 18% i była w stagnacji w świecie – 0% miesięcznego wzrostu i spadek o 8% dziennego (ComScore).

Źródło: searchengines.ru

SPRAWDŹ:   Sape.ru zaczął beta-test promowania na Facebook i Vkontakte

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: