KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Prawo

eBay dogadał się z Roskomnadzorem i przenosi dane osobowe do Rosji

eBay stał się pierwszą amerykańską spółką, która zgodziła się przechowywać dane rosyjskich użytkowników na serwerach, które fizycznie znajdują się w Rosji. 3 kwietnia szef rosyjskiego oddziału eBay Władimir Dołgow spotkał się z wiceszefem Roskomnadzoru Antoniną Prijezżewą, pisze Kommiersant. Na spotkaniu Władimir Dołgow oświadczył, że eBay już prowadzi migrację danych Rosjan ze Szwajcarii do Rosji. Przy tym proces migracji zostanie zakończony do 1 września 2015 r.

„Głównym celem eBay było uzyskanie odpowiedzi na szereg pytań związanych z ustawą o danych osobowych. Po spotkaniu eBay potwierdza gotowość zbierać i przechowywać żądane informacje w pełnej zgodzie z prawem”, – skomentował sytuację Vadim Ampelonski, przedstawiciel Roskomnadzoru.

Ilość danych do migracji i możliwość tworzenia własnych serwerów do obsługi rosyjskiego segmentu eBay jest jeszcze nieznana. „Analizujemy obowiązujące wymagania i komunikujemy się z naszymi regulatorami w celu wypracowania optymalnego rozwiązania”, – poinformowała przedstawicielka rosyjskiego PayPal Halina Skatkina.

Przypominam, że ustawa, która nakłada na firmy telekomunikacyjne obowiązek przechowywania danych osobowych obywateli rosyjskich na terytorium Rosji, wchodzi w życie z dniem 1 września 2015 roku. Wcześniej pisałem o tym, jak zagraniczne serwisy internetowe zareagowały na wprowadzenie tej ustawy.

SPRAWDŹ:   Roskomnadzor sugeruje rosyjskim witrynom nie korzystać z CloudFlare

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: