KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce

DHL Express wstrzymuje import wszystkich towarów dla rosyjskich klientów prywatnych

Według danych rosyjskiej informacyjnej agencji ITAR-TASS i wiceprezesa ds. Operacyjnych DHL Express w Rosji Jurija Shevchenko, przewoźnik ekspresowy DHL Express całkowicie wstrzymuje przewóz zagranicznych towarów dla osób fizycznych.

Od 2010 roku DHL Express nie przyjmuje zamówień na dostawy towarów do Rosji dla osób prywatnych od zagranicznych osób fizycznych, ale jednocześnie klient miał możliwość złożyć zamówienie w kilku sklepach i dostać zamówiony towar za pośrednictwem DHL Express.

2388745

Powód zawieszenia importu

„Od 27 stycznia 2014 roku firma zdecydowała się całkowicie zatrzymać import towarów do użytku osobistego do Rosji, – powiedział Shevchenko. – Od stycznia 2013 roku wykaz dokumentów, wymaganych do deklaracji celnej przesyłek ekspresowych dla osób prywatnych, został rozszerzony i uzupełniony o nowe wymogi”.

Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy, taka decyzja została podjęta w związku z tym, że obecnie ilość importowanych towarów ekspresowych znacznie przekracza ilość towarów w wolnym obrocie.

„Każda firma podejmuje decyzje niezależnie”

Niektóre media twierdzą, że Stowarzyszenie przewoźników eksportowych (ros. ASEP) wysłało do klientów list, informujący o zatrzymaniu importu przesyłek ekspresowych z towarami do użytku osobistego do Rosji przez takie firmy, jak DHL, DPD, PonyExpress, СПСР, TNT, FedEx, UPS. Prezes Stowarzyszenia Vladimir Sarkisov zaprzeczył tej informacji, twierdząc, że do internetu się dostał projekt dokumentu. „To był projekt dokumentu, który został wysłany członkom Stowarzyszenia w celu jego omówienia. Ktoś się pośpieszył i umieścił go w internecie. Firmy nie mają wspólnego poglądu w tej kwestii, każda będzie decydowała niezależnie”, – powiedział Sarkisov.

SPRAWDŹ:   Yandex podnosi poprzeczkę dla stron internetowych, wchodzących w skład sieci partnerskiej

Przewoźnik ekspresowy PonyExpress nie ma zamiaru zmniejszać ilość międzynarodowych przesyłek do Rosji, co potwierdził prezes firmy Georgij Alikoshvili.

2389837

Federalna służba celna nie potwierdza wprowadzenia dodatkowych wymogów

Wcześniej media, powołując się na stronę internetową DHL Express, informowały o wprowadzeniu dodatkowych wymogów dotyczących kwestii celnych dla zakupów internetowych. W szczególności, zostało wspomniane, że kupujący powinien podawać rejestracyjny adres dostawy i pokazać kartę bankową, za pomocą której on płacił za towar.

Według służby prasowej przewoźnika, nowe reguły weszły w życie 4 stycznia 2014 roku. Wiceprezes ds. operacyjnych DHL Express w Rosji Jurij Shevchenko wyjaśnił, że pakiet dokumentów, niezbędnych dla deklaracji celnej, został zatwierdzony przez urząd celny Sheremietiewo.

W komunikacie Federalnej Służby Celnej jednocześnie było powiedziane, że urząd celny Sheremietiewo nie zmieniał zasad deklaracji celnej przesyłek internetowych, „dostarczanych przez przewoźnika osobie fizycznej”.

Według Narodowego stowarzyszenia sprzedaży wysyłkowej, wzrost ilości zakupów zagranicznych będzie nadal obserwowany. W 2012 roku Rosjanie dokonały w sklepach internetowych 107 milionów zakupów, jest to około 0,7 paczki w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Dla porównania, w Niemczech dokonano 1,8 miliarda zakupów, co daje więcej niż 20 paczek w przeliczeniu na jednego mieszkańca, co oznacza potencjał wzrostu międzynarodowych zakupów internetowych na rynku rosyjskim.

Źródło: http://itar-tass.com/

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: