KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Czy schema.org wpływa na pozycje strony w SERP?

Pomimo licznych aktualizacji, które Google wprowadził w ciągu ostatnich 2 tygodni, Matt Cutts, szef grupy Google Webspam, znalazł czas, aby udostępnić kilka filmów z serii «Odpowiedzi na pytania webmasterów».

Pytanie: «Czy używanie znaczników schema.org na stronie internetowej wpływa na ranking w Google?»

Schema.org – to standard semantycznych znaczników danych w sieci, zapowiedziany przez wyszukiwarki Google, Bing i Yahoo! latem 2011 roku. Standardy znaczników służą do tego, aby ułatwić wyszukiwarkom i specjalnym programom rozpoznawanie i przetwarzanie informacji na stronach internetowych w celu wygodnego przedstawienia jej w wynikach wyszukiwania.

Według Matta Cuttsa, wykorzystanie znaczników schema.org jeszcze nie gwarantuje, że witryna będzie znajdować się wyżej w rankingu. Niemniej jednak, istnieją pojedyncze przypadki, kiedy wykorzystanie znaczników schema.org może pomóc. Na przykład, użytkownik wpisuje w wyszukiwarce «Lasagne» i wybiera filtr «Przepisy kulinarne». Jeśli dodać znaczniki schema.org, że Twoja strona jest o przepisach, to właśnie ona z większym prawdopodobieństwem pojawi się wyżej w wynikach.

Kolejne pytanie: «Jak Google traktuje linki z tzw. gościnnych postów?»

Jest to jedna z tych kwestii, gdzie zdaniem Matta Cuttsa istnieje kilka możliwości interpretacji.

Dobrze jest, gdy umieszczony gościnny artykuł jest napisany przez zaufaną i wiarygoną osobę lub jakościowo i ciekawie zapodany. Ale często ten sposób zdobywania linków przybiera formę skrajną.

«Niektórzy ludzie piszą jeden post o niskiej jakości na blogu i potem kilka razy umieszczają go w różnym czasie, w różnych miejscach».

«W tym przypadku – powiedział Matt – najmniej chcemy brać pod uwagę takie linki».

SPRAWDŹ:   Twarzą w twarz: analiza porównawcza wyszukiwarek Yandex i Google w Turcji

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: