KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Social Media

Czy Mail.ru zrealizuje ICQ pod brandem „Odnoklassniki”?

Wygląda na to, że „Odnoklassniki” (rosyjska sieć społeczna) wkrótce zrealizuje własny komunikator. Na początku tego tygodnia, komentując uciążliwe instalację Guard Mail.ru, Ilya Naumow, kierownik projektu M-Agent, przedstawił filmik, na którym widoczny jest uruchomiony program icq_odkl.exe i wyświetlona ikona ICQ, stylizowana na „Odnoklassniki”.

Ponadto, w poniedziałek, komentując w radiu Finam FM integracje platformy ICQ i Agenta Mail.ru, Anna Artamonowa wróciła uwagę słuchaczy na to, że oba programy umożliwiają komunikowanie się w „Odnoklassniki”. W rzeczywistości, publiczna desktopowa wersja ICQ-7M nie ma takiej możliwości.

Najprawdopodobniej czeka nas pomalowane na kolor rudy ICQ, z dodatkowym protokołem, ale nie można wykluczyć i tego, że będzie to zmiana brandingu Mail.ru Agent – przecież on już obsługuje Jabbera, a „Odnoklassniki” już próbowali połączyć komunikatory.

Jednak nic nie zmienia faktu, że na tle Vkontakte, który w tym tygodniu uruchomił swój komunikator internetowy dla systemu Windows 8, inicjatywy „Odnoklassniki” wyglądają trochę śmiesznie – komunikator Vkontakte ma znacznie głębszą integrację w funkcje wiadomości w sieci społecznej, i sama funkcjonalność jest bogatsza.

roem.ru

SPRAWDŹ:   Reklamy Yandex.Direct zaczęły wyświetlać się w wynikach wyszukiwania Mail.Ru

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: