KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Yandex.Metrika

Serwis analityczny, bardzo podobny do Google Analytics. Jeden z plusów – można zobaczyć zapytania użytkowników, którzy przeszli na stronę z wyników wyszukiwania Yandex (Analytics takich danych nie ma). Ponadto, jeśli prowadzisz kampanię reklamową w Yandex, zalecam śledzić jej wyniki za pomocą Metryki.

Jeszcze jedno bardzo przydatne narzędzie Metryki – Webvisor. Z jego pomocą można zobaczyć „wideo” z ekranu użytkownika, czyli jakie strony odwiedzał, jak ruszał kursorem, jaki tekst zaznaczał, co naciskał, itp. Te informacje pomogą lepiej zrozumieć, jakie strony powodują problemy użytkownika.

Aby zarejestrować się w Metryce, potrzebne jest konto mailowe na Yandexie (tak samo, jako konto Gmail w przypadku usług Googla). Jeśli jeszcze go nie masz, przejdź do https://passport.yandex.com/registration. Po dokonaniu rejestracji można już przejść do serwisu Metryki – https://metrica.yandex.com. Po wejściu do narzędzie, kliknij „Add”, podaj informacje o swojej stronie internetowej, a następnie w zakładce „Counter code” pojawi się kod licznika, który należy umieścić na każdej stronie witryny. Zaraz po instalacji licznika, Metryka zacznie zbierać statystyki twojej witryny.

Categories: AnalitykaSEOUX

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: