KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

SEO / SEM

Baidu zamierza wejść do Rosji

Największa chińska wyszukiwarka Baidu myśli o wejściu do Rosji. O tym poinformował dziś dyrektor generalny Baidu na Światowej konferencji ws. zarządzania internetem (World Internet Conference), która odbywa się w chińskim mieście Wuzhen.

„Mamy zainteresowanie rynkiem rosyjskim, ale wiemy też, że tam działa wyszukiwarka Yandex. Jesteśmy pod wrażeniem jej osiągnięć i mamy nadzieję, że wzmocnimy współpracę z Yandexem. Na razie nie mogę powiedzieć, jakie to będą kierunki współpracy, ale zainteresowanie jest.”CEO Baidu Li Yanhong

Chwilę po tym służba prasowa Yandexa poinformowała portal Roem.ru, że „Nie współpracowaliśmy jeszcze z Baidu, ale jesteśmy otwarci na nowe propozycje i cieszymy się z interesujących partnerstw.”

Przypomnę, że we wrześniu 2015 r. Yandex otworzył biuro w Szanghaju. Chiński oddział wspiera lokalnych przedsiębiorców w zakresie reklamy na rynku Rosji.

Wcześniej, w marcu 2015 oficjalne Chiny podłączyły Yandex.Money do swojego e-commerce. Chodzi o obsługę systemu płatniczego w transgranicznym handlu online pomiędzy chińskimi sprzedawcami a rosyjskimi konsumentami. Obecnie chiński e-commerce zbiera najwięcej ruchu na rynku rosyjskim: Aliexpress jest liderem, a drugi gigant — JD.com — stara się nie pozostawać w tyle.

Zdjęcie: bwbx

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: