KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce

AliExpress otworzył przedstawicielstwo w Rosji. Jest obecnie liderem rosyjskiego E-commerce

Chińska Alibaba Group zarejestrowała spółkę w Rosji i umieści serwery z danymi rosyjskich użytkowników w lokalnych data centrach, spełniając wymagania ustawy dotyczącej przechowywania danych osobowych Rosjan.„Alibaba.com (RU)” SP. z o. o. została zarejestrowana jeszcze 15 maja. Prezesem spółki został Dyrektor ds. rozwoju biznesu AliExpress w Rosji Mark Zawadzki.

„Alibaba Group założyła nową firmę w Rosji w celu dalszego rozszerzenia naszej działalności i wsparcia partnerów, a także w celu ułatwienia współpracy z władzami Rosji” — wyjaśnił Zawadzki.

Na początku bieżącego roku główny analityk Price.ru i Begun Aleksiej Petrowskij opublikował badanie przedstawiające zmiany w ruchu największych sklepów internetowych Rosji, porównując okresy od lipca do grudnia za 2013 i 2014 rok. Jak się okazało, AliExpress jest obecnie liderem w Rosji:Badanie opiera się na danych analitycznych serwisu SimilarWeb, który dość dobrze odzwierciedla rzeczywistość Runetu. Liderzy wzrostu w rosyjskim segmencie — Aliexpress (120%), Westwing (110%), Leroy Merlin (82%), Metro Cash&Carry (64%) i Mediamarkt (63%).

Jednak plany AliExpress dotyczące Rosji sięgają dalej niż e-commerce. Dwa dni temu chiński gigant podpisał umowę z funduszem „Skołkowo” o przeprowadzeniu konkursu wśród rosyjskich startupów w dziedzinie mikroelektroniki. Zwycięzcy konkursu otrzymają wsparcie w zakresie promocji na rynkach USA i Europy Zachodniej, informuje „Prime”. Sprzedawca nie planuje wspierać firmy finansowo — według Marka Zawadzkiego, AliExpress pomoże wiedzą specjalistyczną i konsultacjami. Spółka zapewni zwycięzcom promocję na stronie internetowej AliExpress. Konkurs odbywa się w kategoriach „pomysł B2C” i „gotowe rozwiązanie B2C”. Dla zwycięzcy pierwszej nominacji retailer pomoże także znaleźć „właściwą fabrykę w Chinach”.

SPRAWDŹ:   Jak wyglądał eCommerce w Rosji w 2017 roku

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: