KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

E-Commerce

Alibaba otworzy oddział w Rosji

Chiński online-retailer Alibaba podjął decyzję o otwarciu oddziału w Rosji, informuje ITAR-TASS powołując się na źródła znajome z planami firmy. Według jego słów, oficjalne ogłoszenie o decyzjach i planach firmy dotyczących rozbudowy biznesu w Rosji Alibaba może zrobić w połowie lub pod koniec sierpnia 2014 roku.

Alibaba przychodzi do Rosji

„Spółka planuje przeprowadzić w Rosji konferencję prasową, podsumowującą wyniki IPO Alibaba, które powinno odbyć się w sierpniu – twierdzi źródło. – Oprócz wyników pierwszej oferty publicznej, zamierzają opowiedzieć o otwarciu biura w Rosji i o tym, jak będą tu pracować”. Wyjaśnił, że Alibaba planuje zarejestrować rosyjską osobę prawną, obecnie firma poszukuje kandydata, który by stanął na czele lokalnego biura.

O tym, że firma obecnie poszukuje kierownika przedstawicielstwa słyszał top-menadżer dużej agencji zatrudnienia. Wyjaśnił, że Alibaba nie szuka ekspaty, lecz specjalisty na rynku rosyjskim. O planach firmy o otwarciu biura słyszał też top-menedżer wielkiego sprzedawcy internetowego. Czwarte źródło na rynku e-commerce wie, że spółka-córka Alibaby zacznie działać na początku 2015 roku.

„Zgodnie z polityką firmy, nie komentujemy planów na przyszłość lub rynkowych spekulacji” – powiedziała ITAR-TASS przedstawicielka służby prasowej Alibaba Molly Morgan. Dodała, że w celu zwiększenia obecności na rosyjskim rynku e-commerce online-hipermarket AliExpress (jest w składzie Alibaba Group) nieustannie pracuje nad zapewnieniem lepszego doświadczenia podczas korzystania ze sklepu internetowego przez użytkowników z Rosji: od uruchomienia lokalnej pomocy technicznej do wdrożenia rosyjskich systemów płatności elektronicznych Yandex.Money, Qiwi i WebMoney. W 2013 roku firma zatrudniła kilka rosyjskich specjalistów w dziedzinie rozwoju biznesu i marketingu dla głębszego zrozumienia cech rozwoju rynku rosyjskiego. „Zamierzamy zatrudnić odpowiednie kadry do lepszego prowadzenia biznesu w Rosji” – podsumowuje Morgan.

SPRAWDŹ:   Jak wyglądał eCommerce w Rosji w 2017 roku

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: