KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, na Ukrainie i Białorusi

Prawo

Akcje «Yandex», Mail.ru i QIWI spadły z powodu militarnych ambicji rosyjskiego prezydenta

Od końca zeszłego tygodnia cały świat obserwuje wprowadzenie rosyjskiego kontyngentu wojskowego w Ukrainie, zainicjowane przez rosyjskiego prezydenta. Giełdy są bardzo wrażliwe na tego typu wydarzenia, od czego poważnie ucierpiały rosyjskie spółki IT, które już przeprowadziły IPO na amerykańskiej giełdzie — «Yandex», Mail.ru i QIWI.

Poniżej znajdują się wykresy notowań z NASDAQ w ciągu ostatnich pięciu dni (od 25 lutego do 3 marca). Dobrze widać na nich, jak gwałtownie spadła wartość akcji, począwszy od 28 lutego. Wykresy poniżej to zrzuty ekranu z witryny internetowej giełdy amerykańskiej, ale jeśli podążyć za linkiem można sprawdzić codzienne wahania notowań.

Yandex (YNDX)

Mail.ru (MLRYY)

QIWI (QIWI)

Akcje producenta oprogramowania EPAM Systems na Nowojorskiej giełdzie spadły o 23,63%, kapitalizacja spadła o około $460 milionów – do $1,49 mld. Cena akcji innego producenta, firmy Luxoft (wchodzi w skład grupy firm IBS), na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku spadła o 22,98%, kapitalizacja spadła o około $280 mln – do $944 mln.

Źródło: ain.ua

SPRAWDŹ:   Yandex uruchomił w chmurze serwis rozpoznawania rosyjskiej i tureckiej mowy

Dziękuję, że dzielicie się ze znajomymi: