KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, Ukrainie, Białorusi

Social Media Marketing na VK.com

Vkontakte

W Rosji, na Ukrainie i Białorusi jedną z najpopularniejszych sieci społecznościowych jest VK.com (Vkontakte). Użytkownicy spędzają mnóstwo czasu na tym portalu, a głównym motywem dla nich jest komunikacja i rozrywka. W przeciwieństwie do Facebooka, tutaj użytkownik może stworzyć muzyczną playlistę, a grupy tematyczne prowadzą katalogi filmów, seriali, teledysków, książek, zdjęć, co pozwala tworzyć niszowe społeczności wokół dowolnego tematu.

Potencjalny klient chce komunikować się z marką tam, gdzie jest mu wygodnie. Strony firmowe na portalach społecznościowych zaczęły pełnić funkcję biura obsługi klienta, wsparcia technicznego, a jednocześnie platformy rozrywkowej dla użytkowników.

Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego użytkownicy subskrybują i jakiej treści oczekują od twojej marki. Social media nie jest miejscem dla umieszczenia asortymentu towarów. Tutaj należy przyciągać potencjalnych konsumentów, zapoznać ich z marką, zainteresować ciekawą treścią, pomóc im z wyborem, rozwiązać ich problemy. A przy okazji zaoferować im swój produkt.

Vkontakte, tak samo jak Facebook, pozwala na umieszczenie reklam, skierowanych do użytkowników, wybranych na podstawie ich parametrów demograficznych, lokalizacji i zainteresowań. Reklama może skierować użytkownika do fanpage’a albo do twojej strony internetowej.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź moje teksty o VK:

Potrzebujesz pomocy z VK?

Zapraszam do kontaktu i do zapoznania się z ofertą agencji DaCompany.

Kontakt ze mną:

Imię i nazwisko*
Nazwa firmy*
Email*
Telefon
Adres strony internetowej
Wiadomość*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od DaCompany Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest DaCompany Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Grottgera 16/1. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.
Facebook Messenger