KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, Ukrainie, Białorusi

Social Media Marketing na VK.com

Vkontakte

W Rosji, na Ukrainie i Białorusi najpopularniejszą siecią społecznościową jest VK.com (Vkontakte). Użytkownicy spędzają mnóstwo czasu na tym portalu, a głównym motywem dla nich jest komunikacja i rozrywka. W przeciwieństwie do Facebooka, tutaj użytkownik może stworzyć muzyczną playlistę, a grupy tematyczne prowadzą katalogi filmów, seriali, teledysków, książek, zdjęć, co pozwala tworzyć niszowe społeczności wokół dowolnego tematu.

Potencjalny klient chce komunikować się z marką tam, gdzie jest mu wygodnie. Strony firmowe na portalach społecznościowych zaczęły pełnić funkcję biura obsługi klienta, wsparcia technicznego, a jednocześnie platformy rozrywkowej dla użytkowników.

Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego użytkownicy subskrybują i jakiej treści oczekują od twojej marki. Social media nie jest miejscem dla umieszczenia asortymentu towarów. Tutaj należy przyciągać potencjalnych konsumentów, zapoznać ich z marką, zainteresować ciekawą treścią, pomóc im z wyborem, rozwiązać ich problemy. A przy okazji zaoferować im swój towar.

Fanpage na VK.com (Vkontakte)

Vkontakte, tak samo jak Facebook, pozwala na umieszczenie reklam, skierowanych do użytkowników, wybranych na podstawie ich parametrów demograficznych, lokalizacji, zainteresowań i tak dalej. Reklama może skierować użytkownika do fanpage’a albo do twojej stronie internetowej. W jednym z artykułów opisałem możliwości reklamowe Vkontakte.

Jedną z opcji reklamowych jest wypromowanie wybranego wpisu z twojego fanpage’a. Możesz dołączać do niego nie tylko tekst i grafikę, ale i filmy, ankiety, mapę dojazdu, pliki, album ze zdjęciami i inne materiały.

Działania marketingowe oraz prowadzenie komunikacji na fanpage’u może być trudnym wyzwaniem. A tym bardziej na innym rynku i na nieznanej platformie.

Potrzebujesz pomocy w stworzeniu odpowiedniej strategii marketingowej na VK.com lub rosyjskim Facebooku? Zapraszam do kontaktu.

Kontakt ze mną:

Imię i nazwisko*
Nazwa firmy
Email*
Telefon
Adres strony internetowej
Wiadomość*
Facebook Messenger