KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, Ukrainie, Białorusi

Pozycjonowanie w Yandex

Optymalizacja i pozycjonowanie w Yandex

Yandex jest największą wyszukiwarką w rosyjskojęzycznym internecie, dlatego pozycjonowanie w Yandex jest priorytetem dla firm i przedsiębiorców, którzy chcą promować swoje produkty lub usługi w Rosji, Ukrainie, Białorusi i innych krajach, w których posługuje się językiem rosyjskim.

Yandex to od 40 do 60% całego ruchu z wyszukiwarek w rosyjskojęzycznym internecie, w zależności od kraju. Zmusza to nas do zwrócenia szczególnej uwagi na optymalizację stron internetowych pod kątem Yandexa, gdyż pozwala to na wypromowanie własnego biznesu w większej części Runetu.

Jakie są czynniki rankingu stron internetowych w Yandex?

Na dzień dzisiejszy wpływ linków na pozycjonowanie stron internetowych w Yandex stracił swoje dawne znaczenie. Jednymi z najważniejszych czynników mających wpływ na widoczność strony w wyszukiwarce Yandex są:
  • Techniczna optymalizacja strony — czy strona spełnia ogólne wymagania Yandexa, czy robot wyszukiwarki ma dostęp do treści, by przeskanować stronę i zrozumieć jej zawartość.
  • Zawartość tekstowa strony — znaczenie ma kompletność odpowiedzi na dane zapytanie oraz ogólna liczba zapytań w danej niszy, na które strona odpowiada. Priorytet mają strony internetowe, które potrafią odpowiedzieć na jak największą liczbę zapytań w ich branży.
  • Region strony — w przypadku zapytań, dla których istotna jest miejscowość z której pochodzi użytkownik, Yandex z reguły oddaje pierwszeństwo stronom z tej samej miejscowości.
  • Komercyjne czynniki rankingu — wśród stron internetowych, które równie dobrze odpowiadają na pytanie, Yandex stara się wybrać najbardziej zaufane, w jego rozumieniu. Wśród czynników, które wpływają na zaufanie do witryny, można wyróżnić: szczegółowe informacje o firmie, podanie cen, warunków świadczenia usług (metody płatności, dostawy, zwrotu towaru), opinii klientów lub partnerów i tak dalej. Więcej o komercyjnych czynnikach rankingu w Yandex.
  • Behawioralne czynniki — jak użytkownik zachowuje się na twojej stronie, czy znajdzie to, czego szukał, czy wraca z powrotem do wyszukiwarki. Te czynniki Yandex już od kilku lat bierze pod uwagę przy ocenie jakości stron internetowych.

Podejście do dzisiejszego SEO w Yandex można określić jako fundamentalne, techniczne i długofalowe. Termin osiągnięcia rezultatów jest często dłuższy, niż w przypadku Google. Jednak przy odpowiednim zaplanowaniu i wykonaniu pozycjonowanie strony internetowej w Rosji i rosyjskojęzycznym internecie daje korzystne rezultaty.

Kontakt ze mną:

Imię i nazwisko*
Nazwa firmy
Email*
Telefon
Adres strony internetowej
Wiadomość*
Facebook Messenger