KonstantinKanin.com

Marketing internetowy w Rosji, Ukrainie, Białorusi

Pozycjonowanie w Yandex

Optymalizacja i pozycjonowanie w Yandex

Yandex jest największą wyszukiwarką w rosyjskojęzycznym internecie, dlatego pozycjonowanie w Yandex jest priorytetem dla firm i przedsiębiorców, którzy chcą promować swoje produkty lub usługi w Rosji, Ukrainie, Białorusi i innych krajach, w których posługuje się językiem rosyjskim.

Yandex to od 40 do 60% całego ruchu z wyszukiwarek w rosyjskojęzycznym internecie, w zależności od kraju. Zmusza to nas do zwrócenia szczególnej uwagi na optymalizację stron internetowych pod kątem Yandexa, gdyż pozwala to na wypromowanie własnego biznesu w większej części Runetu.

Jakie są czynniki rankingu stron internetowych w Yandex?

Na dzień dzisiejszy wpływ linków na pozycjonowanie stron internetowych w Yandex stracił swoje dawne znaczenie. Jednymi z najważniejszych czynników mających wpływ na widoczność strony w wyszukiwarce Yandex są:
  • Techniczna optymalizacja strony — czy strona spełnia ogólne wymagania Yandexa, czy robot wyszukiwarki ma dostęp do treści, by przeskanować stronę i zrozumieć jej zawartość.
  • Zawartość tekstowa strony — znaczenie ma kompletność odpowiedzi na dane zapytanie oraz ogólna liczba zapytań w danej niszy, na które strona odpowiada. Priorytet mają strony internetowe, które potrafią odpowiedzieć na jak największą liczbę zapytań w ich branży.
  • Region strony — w przypadku zapytań, dla których istotna jest miejscowość z której pochodzi użytkownik, Yandex z reguły oddaje pierwszeństwo stronom z tej samej miejscowości.
  • Komercyjne czynniki rankingu — wśród stron internetowych, które równie dobrze odpowiadają na pytanie, Yandex stara się wybrać najbardziej zaufane, w jego rozumieniu. Wśród czynników, które wpływają na zaufanie do witryny, można wyróżnić: szczegółowe informacje o firmie, podanie cen, warunków świadczenia usług (metody płatności, dostawy, zwrotu towaru), opinii klientów lub partnerów i tak dalej. Więcej o komercyjnych czynnikach rankingu w Yandex.
  • Behawioralne czynniki — jak użytkownik zachowuje się na twojej stronie, czy znajdzie to, czego szukał, czy wraca z powrotem do wyszukiwarki. Te czynniki Yandex już od kilku lat bierze pod uwagę przy ocenie jakości stron internetowych.

Podejście do dzisiejszego SEO w Yandex można określić jako fundamentalne, techniczne i długofalowe. Termin osiągnięcia rezultatów jest często dłuższy, niż w przypadku Google. Jednak przy odpowiednim zaplanowaniu i wykonaniu pozycjonowanie strony internetowej w Rosji i rosyjskojęzycznym internecie daje korzystne rezultaty.

Kontakt ze mną:

Imię i nazwisko*
Nazwa firmy*
Email*
Telefon
Adres strony internetowej
Wiadomość*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od DaCompany Sp. z o.o. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest DaCompany Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Grottgera 16/1. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.
Facebook Messenger